اطلاعات تماس

تهران ، خیابان آزادی ، روبروی دانشکده دامپزشکی ، بازار کاوه ، بلوکB، ط 1 ، واحد 66 تلفن: 66420274 21 98+ دورنگار: 66427066 21 98+ وب: www.avadarman.com

AVA DARMAN
واردکننده و توزیع کننده مواد و تجهیزات دندانپزشکی

Neoniti

Banner_neo_3

فرآیند جدید تولید برای نسل جدید فایل های نیکل تیتانیوم چرخشی
NEOLIX ، یک شرکت فرانسوی ، اولین تولید کننده فایل های نیکل تیتانیوم (NiTi) روتاری در مقیاس صنعتی است که با استفاده از یک تکنیک جدید ماشینکاری (تراش) توسط سیم فلزی و تخلیه الکتریکی (wirevut electeical discharge machining) این فایل ها را تولید مینماید . این فرایند تولید مستلزم ذوب ، تبخیر و تخلیه الکتریسیته با فرکانس بالا بین دو الکترود ایجاد میشود ، بدین صورت که قطعه کار در یک طرف و سیم برش دهنده در طرف دیگر واقع می شود .
همانطور که به تازگی توسط Perard, و  همکاران شرح داده شده است از مزایای اصلی این فرایند (EDM)نسبب به فرآیند تراشیدن معمولی برای ساخت فایل های روتاری، دقت بالای تراش در حد میکرون است . پارامترهای ماشین کاری پایدار با توجه به تنظیم مستمر و اتوماتیک ابزار برش باعث میشود تا استرس فقط محدود به سطح قطعه فلز باشد . هم چنین با توجه به عدم وجود محدودیت های ابزارهای تراش معمول ، طیف گسترده ای از طرح های بالقوه هندسی را به صورت سه بعدی و آزادانه می توان  تولید نمود . فرآیند تولید بدون استفاده از روغن و کاملا تمیز می باشد . علاوه بر این، EDM به طور طبیعی یک سطح خشن روی قطعه کار تولید می کند که باعث ایجاد خاصیت سایندگی و تا حد زیادی افزایش سرعت برش این فایل های چرخشی نیکل تیتانیومی خواهد شد . تمام این مزایا، همراه با انجام عملیات حرارتی مناسب انعطاف پذیری بسیار بالا همراه با خاصیت shape memory   را به فایل های  Neonitiهدیه نموده است . EDM  از عصری نو در تولید صنعتی فایلهای  نیکل تیتانیومی حکایت می کند که پیشرفت و نوآوری را در علم اندودانتیکس به ارمغان می آورد .
با استفاده از فرآیند تولید منحصز به فرد EDM ، شرکت Neolixفایل های Neonitiرا تولید کرده است که یک نوع تجاری جدید از فایل های روتاری نیکل تیتانیومی است .

فایل های روتاری این سیستم در دو مدل می باشند

neolixA1

Neoniti A1 ، برای اماده سازی کانال ریشه به طول کامل تا ناحیه آپیکال کانال (L=25mm , T=0.08 #25)

فایل A1 Neoniti  بدون اثرپیچش  به داخل کانال(no screwing in effect) میتواند دسترسی آسان و ایمن  به آپکس را حتی   در مورد کانال های منحنی فرآهم آورد . این فایل دارای نوک گرد غیر برنده است که دستیابی به یک شکل رضایت بخش در فورامن آپیکال را برای پر کردن موفق کانال ریشه فراهم می کند . باتوجه به نتایج اولیه، به نظر می رسد که فایل  A1 Neoniti  را می توان برای روش های آماده سازی کانال با فقط یک فایل روتاری با چرخش مداوم به کار برد (one file endodontics). همچنین پس از باز کردن دهانه کانال با فایل ، C1از این فایل استفاده میشود .

NEONITI C1

Neoniti C1 ، برای باز کردن  و گشادسازی ناحیه کرونال کانال (L=15mm, T=0.12,#25)
مقطع مربع و مستطیل شکل غیر یکسان در امتداد تیغه ها فایل ها را قادر می سازد تا انعطاف پذیری مناسبی را در تمامی طول خود داشته باشد که باعث آماده سازی بهتر کانال های منحنی با حفظ آناتومی اولیه میگردد . سرعت چرخش میبایستی بین 300 تا 500 دور در دقیقه و میزان گشتاور چرخشی به میزان 1.5NCM  تنظیم گردد .
مجموعه ای از آزمایش ها بر روی دندان های طبیعی کشیده شده (20 دندان مولر فک بالا ) با استفاده از موتور اندودانتیک Nouvag  با سرعت چرخش مداوم 400rmp انجام شده است . پس از ایجاد مسیر اولیه در کانال با استفاده  از K  فایل های #10   کانال به طور مداوم با محلول هیپوکلریت سدیم 2.5%  شستشو داده شدند .
نتایج مطالعه نشان داد که فایل C1- Neoniti  دارای راندمان بالای برشی ، حداقل اثر پیچش به داخل کانال
(screwing in effect ) و انعطاف پذیری خوب و حتی در قسمت shaft  می باشد که اجازه می دهد دندانپزشک ادراک لمسی خوبی در عمل ابزار زنی محیطی (circumferential  Burshing actions )در کانال ریشه داشته باشد . با توجه به اندازه نوک فایل و میزان تقارب، تغییر محل مدخل کانال به سمت دیواره لیمن می تواند به راحتی، . به سرعت به دست آید .

man_slide1.png

چرا ما استفاده از این فایل را به شما دندانپزشک محترم پیشنهاد میکنیم؟

offer_neoniti

روش پیشنهادی استفاده :

 • حرکت چرخشی کامل
 • حرکت آپیکالی بصورت حرکت pecking
 • سرعت چرخش 500-300 دور در دقیقه
 • گشتاور چرخشی 1.5 نیوتن سانتی متر
 • شستشوی مدام کانال ریشه
 • تمیز نمودن فایل در حین آماده سازی

با یک فرآیند منحصر به فرد آشنا شوید

B3
 • از فایل A1 برای پاکسازی و شکل دهی نواحی یک سوم وسطی و آپیکال کانال لستفاده نمائید.
 • با استفاده از فایل با حرکت brushing با تکیه بر دیواره های ناحیه ایمن و خلاف دیواره فورکا یک سوم وسطی کانال را شکل دهی کنید.
B2
 • با استفاده از فایل C1 ناحیه دهانه کانال را گشاد نموده و موانع عاحی کرونالی را حذف کنید.
 • حرکت فایل بصورت brushing باشد. بروی سطوح دیواره های کانال و خلاف ناحیه فورکاکار شود.
B1
 • حفره دستی را تهیه نمائید.
 • بعد از تعیین طول اولیه ، طول کارکرد را با K فایل های سایز 8,10,15 باز کنید.

n002

کارایی و بازدهی برشی بالا

n004

حفظ شکل اولیه کانال با کمترین میزان جابجایی

n006

مناسب برای درمان های اولیه و مجدد ریشه

n001مقاومت بالا در برابر شکستن

n003

مناسب برای کانال های ریشه آسان تا پیچیده

n005

آماده سازی و کورتاژ کامل تا ناحیه انتهای کانال ریشه

یه عنوان یک نتیجه ، فایل NEONITO ایمن ، ساده و کارآمد است.