فرآیند جدید تولید برای نسل جدید فایل های نیکل تیتانیوم چرخشی

NEOLIX ، یک شرکت فرانسوی ، اولین تولید کننده فایل های نیکل تیتانیوم (NiTi) روتاری در مقیاس صنعتی است که با استفاده از یک تکنیک جدید ماشینکاری (تراش) توسط سیم فلزی و تخلیه الکتریکی (wirevut electeical discharge machining) این فایل ها را تولید مینماید .
این فرایند تولید مستلزم ذوب ، تبخیر و تخلیه الکتریسیته با فرکانس بالا بین دو الکترود ایجاد میشود ، بدین صورت که قطعه کار در یک طرف و سیم برش دهنده در طرف دیگر واقع می شود .

همانطور که به تازگی توسط Perard, و همکاران شرح داده شده است از مزایای اصلی این فرایند (EDM)نسبب به فرآیند تراشیدن معمولی برای ساخت فایل های روتاری، دقت بالای تراش در حد میکرون است .

پارامترهای ماشین کاری پایدار با توجه به تنظیم مستمر و اتوماتیک ابزار برش باعث میشود تا استرس فقط محدود به سطح قطعه فلز باشد . هم چنین با توجه به عدم وجود محدودیت های ابزارهای تراش معمول ، طیف گسترده ای از طرح های بالقوه هندسی را به صورت سه بعدی و آزادانه می توان تولید نمود .

فرآیند تولید بدون استفاده از روغن و کاملا تمیز می باشد . علاوه بر این، EDM به طور طبیعی یک سطح خشن روی قطعه کار تولید می کند که باعث ایجاد خاصیت سایندگی و تا حد زیادی افزایش سرعت برش این فایل های چرخشی نیکل تیتانیومی خواهد شد .تمام این مزایا، همراه با انجام عملیات حرارتی مناسب انعطاف پذیری بسیار بالا همراه با خاصیت shape memory را به فایل های Neonitiهدیه نموده است . EDM از عصری نو در تولید صنعتی فایلهای نیکل تیتانیومی حکایت می کند که پیشرفت و نوآوری را در علم اندودانتیکس به ارمغان می آورد.

با استفاده از فرآیند تولید منحصز به فرد EDM ، شرکت Neolixفایل های Neonitiرا تولید کرده است که یک نوع تجاری جدید از فایل های روتاری نیکل تیتانیومی است .

فناوری نوین EDM توسط نئولیکس

برای آشنایی بهتر با فناوری EDM ویدیو زیر را مشاهده نمایید

انواع مدل

GPS n°15/.03

NEONITI GPS is a pathfinder to realize the glide path and check the canal patency. The appropriated heat treatment can dramatically increase the flexibility and the resistiance to fatigue. This single file technique is intuitive and easy to use

Neoniti A1 ، برای اماده سازی کانال ریشه به طول کامل تا ناحیه آپیکال کانال (L=25mm , T=0.08 #25)

فایل A1 Neoniti  بدون اثرپیچش  به داخل کانال(no screwing in effect) میتواند دسترسی آسان و ایمن  به آپکس را حتی در مورد کانال های منحنی فرآهم آورد .

این فایل دارای نوک گرد غیر برنده است که دستیابی به یک شکل رضایت بخش در فورامن آپیکال را برای پر کردن موفق کانال ریشه فراهم می کند.

باتوجه به نتایج اولیه، به نظر می رسد که فایل  A1 Neoniti  را می توان برای روش های آماده سازی کانال با فقط یک فایل روتاری با چرخش مداوم به کار برد (one file endodontics).

همچنین پس از باز کردن دهانه کانال با فایل ، C1 از این فایل استفاده می شود.

این مدل در 3 سایز عرضه می شود

A1 n°20/.06
A1 n°25/.06
A1 n°40/.04

روش کار ساده و آسان

نمونه های کلینیکالی

نئولیکس، دوستدار محیط زیست

تولید شده در یک مدار بسته در آب و بدون استفاده از روغن صنعتی

بسته بندی